dr Monika Tyszkiewcz-Bandur

Psycholog, psychoterapeutka, doktor Nauk o Zdrowiu
telefon: 504-122-953, monbandur@gmail.com


untitled_ps_lr2

Jestem psychologiem i psychoterapeutką z wieloletnim doświadczeniem.  Studia psychologiczne skończyłam w 2000 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przeszłam dwa całościowe szkolenie z psychoterapii najpierw  integratywnej,  potem  analitycznej przy Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej  i jestem certyfikowaną psychoterapeutką tego Towarzystwa.

Specjalizuję się w psychoterapii osób dorosłych i młodzieży (od 16 r.ż.).

Pomagam zrozumieć znaczenia objawów takich jak: lęki, depresje, zaburzenia osobowości, perwersje, zaburzenia odżywiania, uzależnienia. Ciekawią mnie choroby psychosomatyczne jako przejaw nieświadomej komunikacji. Psychoterapię postrzegam jako podróż, która pomaga pogłębić wiedzę o sobie i której zadaniem jest zredukować tendencję do odtwarzania objawu oraz doprowadzić do opracowania bardziej twórczych sposobów inwestowania energii psychicznej.

Pracuję w podejściu psychoanalitycznym, w którym superwizuję swoją pracę. Uważam je za najbardziej użyteczne w psychoterapii, ponieważ potrafi najlepiej uchwycić i nazwać nasze najgłębsze egzystencjalne dylematy. Z doświadczenia wiem, że to, co nazwane i zrozumiane daje siłę do zmiany i przekroczenia starych przyzwyczajeń. Cały czas się uczę.